grafika promująca konto; źródło: raiffeisenpolbank.com

grafika promująca konto; źródło: raiffeisenpolbank.com

Nowa oferta Raiffeisen Polbanku cieszy się dużą popularnością. Przypomnijmy, że na początku marca bank wprowadził na rynek nowe konto osobiste o nazwie „Wymarzone Konto”.

W przeciągu miesiącu bank otworzył ok 50 tyś. Wymarzonych Kont. Jak czytamy na stronie banku do końca roku planowane jest otworzenie ponad 200 tyś. rachunków tego typu. W tym artykule postaramy się przybliżyć ofertę Wymarzonego Konta przedstawiając jej słabe i mocne strony.

Wymarzone Konto jest prowadzone bez opłat. Za darmo mamy m.in.:

  • prowadzenie konta
  • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
  • dostęp do bankowości internetowej i mobilnej
  • bezpłatne wpłaty gotówki we wpłatomatach banku i oddziale banku

Najważniejsze opłaty w ofercie Wymarzonego Konta:

  • 3 zł – opłata miesięczna za korzystanie z karty Mastercard Debit
  • 3% wartości transakcji, min. 8 zł –  za wypłaty z bankomatów za granicą

Kolejnym atutem oferty Wymarzonego Konta są opłaty gwarantowane. Są to opłaty, których wysokość w okresie prowadzenia konta nie ulegnie podwyższeniu. O których opłatach mowa? Można to sprawdzić w aktualnej taryfie opłat i prowizji(punkt 2. opłaty gwarantowane): http://www.wymarzonekonto.pl/regulaminy/TabelaOprocentowaniaOplatProwizjiLimitow.pdf

Warto dodać, że środki na Wymarzonym Koncie są oprocentowane. Oprocentowanie obowiązuje już od złotówki i nie ma limitu górnego. Oprocentowanie na dzień 1.04.2015r. wynosi:

  • 0,375 % dla kwot 1 – 3 000 zł
  • 1,125 % dla kwot 3 000,01 – 10 000 zł
  • 1,5 % dla kwot powyżej 10 000 zł.

Do Wymarzonego Konta możemy również otworzyć Wymarzone Konto Lokacyjne i dzięki temu korzystać z jeszcze wyższego oprocentowania.

Jak otworzyć Wymarzone Konto?

Możemy to zrobić na kilka sposobów. Najszybszym rozwiązaniem bez wychodzenia z domu jest złożenie wniosku online na stronie banku. Złożenie wniosku zajmuje tylko chwilę. Do wypełnienia wniosku będą nam potrzebne dane z dowodu osobistego.

Jeśli mamy już konto w innym banku możemy potwierdzić swoje dane wykonując przelew weryfikacyjny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi we wniosku. Jeśli otwieramy pierwsze konto wówczas wybieramy opcję dostarczenia umowy kurierem. Trzecią możliwością jest udanie się do oddziału banku i wraz z pomocą konsultanta otwarcie Wymarzonego Konta.

Oferta Wymarzonego Konta zajęła pierwsze miejsce w rankingu „bez spiny” przeprowadzonym przez Comperia.pl. Gratulujemy wygranej.

Wymarzone Konto jest bardzo atrakcyjną ofertą. W porównaniu z ofertami innych banków opłata za kartę w wysokości 3 zł nie jest wysoka. Niestety nie mamy możliwości uniknięcia tej opłaty. Jest to opłata stała. Do otwarcia konta bardzo zachęca gwarancja niezmienności opłat, dzięki której nie musimy martwić się, że bank wprowadzi nowe opłaty.

Share This