Nowa usługa dostępna w bankomatach sieci Euronet ma znacznie ułatwić dostęp do pieniędzy. Euronet Polska chce umożliwić swoim klientom szybką i prostą wypłatę środków w dowolnym bankomacie Euronetu. Euronet Polska działa na Polskim rynku od kilkunastu lat i udostępnia ponad 6 tys. urządzeń dlatego Przekaz Bankomatowy może okazać się bardzo popularnym sposobem na przesłanie gotówki z bankomatu do bankomatu

Foto: WybieramKonto.pl

Foto: WybieramKonto.pl

Oto największe zalety nowej usługi:

  • możliwość wypłacenia gotówki bez użycia karty płatniczej
  • przekazane pieniądze są dostępne od razu po otrzymaniu wiadomości sms od nadawcy przekazu bankomatowego
  • wypłatę można zrobić w ponad 5300 bankomatach i wpłato-bankomatach Euronetu
  • do wypłaty będzie potrzebny tylko telefon komórkowy oraz podstawowe dane

Jak to działa? Załóżmy, że chcemy przekazać 100 zł znajomemu, które pilnie potrzebuje gotówkę lecz nie ma przy sobie karty płatniczej. W tym celu musimy udać się do najbliższego bankomatu Euronet. Po włożeniu karty wybieramy opcję Przekaz gotówki. W kolejnych krokach jesteśmy proszeni o podanie podstawowych danych w tym numeru telefonu swojego oraz odbiorcy gotówki.

Po podaniu wszystkich wymaganych danych, kwoty przekazu i potwierdzeniu transakcji na nasz numer telefonu trafia wiadomość sms zawierająca numer transakcji. Numer ten musimy przesłać odbiorcy przekazu. Osoba, która ma odebrać przekaz dostaje wiadomość sms z numerem PIN do tego przekazu.

Osoba, która ma odebrać gotówkę udaje się do bankomatu Euronet. Wybiera opcje wypłata bez karty, a następnie przekaz gotówki. Dalej postępuje zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie(musi podać numer przekazu otrzymany od nadawcy, PIN otrzymany od operatora i pozostałe wymagane dane). Gotowe! Cała operacja nie jest skomplikowana, została uproszona w maksymalny sposób.

Przekaz bankomatowy ma również kilka ograniczeń:

  • minimalna kwota przekazu to 50 zł, pozostałe kwoty muszą stanowić wielokrotność tej kwoty
  • może być wykonany tylko w PLN
  • maksymalna kwota przekazów w ciągu roku to 2000 zł
  • maksymalna kwota odbiorów przekazów w ciągu roku to 4000 zł

Nowa usługa może okazać się bardzo przydatna. Jej największymi zaletami jest szybkość, dostępność i bezpieczeństwo. Przekaz jest zaliczany do transakcji bezgotówkowych. W chwili obecnej za usługę nie są pobierane żadne opłaty

Share This