niezależny poradnik o kontach osobistych

Wiele osób poszukujących najlepszego konta bankowego zastanawia się czy wybrać eKonto w mBanku czy też T-mobile Konto w T-Mobile Usługi Bankowe (dawniej Alior Sync). Aby pomóc naszym czytelnikom stworzyliśmy porównanie, które będzie pomocne w podjęciu ostatecznej decyzji.

W porównaniu postanowiliśmy przedstawić nie tylko podstawowe opłaty za użytkowanie konta lecz również inne usługi i dodatkowe produkty oferowane do konta.

mBank Porównanie konta osobistego w mBanku oraz T-Mobile Usługi Bankowe
T-Mobile Usługi Bankowe
eKonto mobilne nazwa konta T-Mobile Konto
0 zł otwarcie konta 0 zł
0 zł prowadzenie konta 0 zł
0 zł
opłata za korzystanie z karty 0 zł
mSaver (oraz mSaver Plus) – pozwala na szybkie i automatyczne oszczędzanie program oszczędnościowy -
0 zł przelewy przez internet 0 zł
nie darmowe przelewy natychmiastowe tak (10 każdego miesiąca)
Euronet, Cash4You, eCard

oraz BZ WBK
darmowe bankomaty
wszystkie w Polsce
3%, min. 5,00 zł, max. 9,00 zł
koszt wypłaty z pozostałych bankomatów krajowych -
3% min. 9 zł koszt wypłaty z bankomatów zagranicznych 0 zł
Rabat do 55% w ponad 3000 sklepów znanych marek rabat na zakupy w sklepie
gwarancja najniższego OC i AC na rynku
(akcja przeprowadzana cyklicznie)
ubezpieczenie OC i AC -
tak
dostępność wpłatomatów
tak
mBank zdecydowanie ustępuje swoje konkurentowi jeśli chodzi o opłaty za konto. Jednak posiadając konto osobiste w tym banku możemy skorzystać w wielu usług niedostępnych w T-Mobile Usługi Bankowe. Chociażby bardzo popularny program mSaver, czy rabaty w ponad 3000 sklepów znanych marek. Jak słusznie stwierdzono: „Bank to więcej niż konto”. Jeśli chodzi o ilość programów dodatkowych, które są oferowane do konta mBank to numer 1 podsumowanie T-Mobile Usługi Bankowe z ofertą T-Mobile Konta to numer jeden na Polskim rynku biorąc pod uwagę opłaty za konto. Mamy tutaj absolutne 0 zł za wszystko. Darmowe bankomaty w Polsce, darmowe przelewy natychmiastowe.  To innowacyjne, wielokrotnie nagradzane konto osobiste. Gorąco polecamy to konto.
< wybierz konto >
więcej info

więcej info

19 odpowiedzi na „mBank vs. T-Mobile Usługi Bankowe(były Alior Sync)”

 • Dzień dobry,

  nie zgadza się informacja co do opłat za kartę. Na stronie Alior Sync jest informacja:
  „0 zł za prowadzenie konta i 5 zł miesięcznie za kartę płatniczą, jeśli Alior Bank jest Twoim „głównym bankiem” (sprawdź, co to oznacza); w przeciwnym wypadku pobierzemy dodatkową opłatę za kartę płatniczą debetową w wysokości 4 zł miesięcznie oraz opłatę za prowadzenie konta w wysokości 8 zł miesięcznie;”

  Dlatego nie ma możliwości aby karta debetowa do konta była zupełnie za darmo. Mało tego, określenie „główny bank” oznacza, że wpływy na konto muszą być w kwocie powyżej 2000zł dla osób powyżej 24 roku życia, a dla osób poniżej 24 roku życia (czyli studentów) to 1000zł.

  Są to informacje ze strony banku, sprawdzone przed chwilą. Weszłam na ten portal aby skorzystać z porównań, jednak upewniłam się, że na trudno znaleźć w pełni dobre źródło i najlepiej informacji szukać na własną rękę.

 • Mario!

  Wprowadzasz w błąd innych użytkowników!!!
  Tak oczywiście są to informacje ze strony banku jednak nie tego. Pomyliłaś konta.

  Podałaś informacje na temat konta w Alior Banku
  link: http://www.aliorbank.pl/pl/klienci_indywidualni/konta_osobiste/konto_z_lokata_nocna

  i przypisałaś je do Alior Sync
  link: http://www.sync.pl/produkt/Konto+osobiste

  Konto w Alior Banku to nie to samo co konto w Alior Sync.
  No cóż. Jak to napisałaś „…najlepiej informacji szukać na własną rękę”. Życzymy powodzenia!!!

  Pozdrawiamy
  Zespół WybieramKonto.pl

 • Witam,
  nieprawdą jest, że mbank ma „gwarancje najtańszego OC i AC na rynku”. W maju zeszłego roku szukałem ubezpieczenia do swojego samochodu i w mbanku ostatecznie wyszło mi 30 albo 50zł droższej niż u ‚normalnego’ ubezpieczyciela (konto w mbanku posiadam od bardzo dawna, warunki i opcje ubezpieczenia oczywiście takie same). Niby nie dużo, ale skoro już oferują „gwarancję najtańszego” to tego właśnie oczekuję, dlatego też wybrałem ofertę konkurencji.
  Pozdrawiam

 • Tomasz chyba nie zajarzyłeś o co chodzi w tej gwarancji najtańszego OC i AC, jeśli znajdziesz taniej to mBank zwraca Ci różnicę, ot cała gwarancja.

 • Kiedyś chciałem skorzystać z gwarancji najtańszego OC po ubezpieczeniu w mBanku, znalazłem tańszą ofertę u konkurencji i skontaktowałem się z mBankowcami w tej sprawie, dostałem odpowiedź że jeśli przedstawię rachunek potwierdzony przez konkurencyjną firmę (i jeszcze czegoś żądali oprócz tego) to oni mi zwrócą różnicę. Rzecz niemożliwa do wykonania, bo musiałbym (rezygnacja z mUbezpieczenia) ubezpieczyć jeszcze w innej firmie a gromadzenie kwitów bardziej kosztowne od samej różnicy (coś ok. 20 – 30 zł) – po prostu chwyt marketingowy. Jestem ciekaw ile osób skorzystało na tej gwarancji ? Mniemam że niewielu, chyba ci najbardziej zdeterminowani.

 • Droga Mario, wpis o którym mowa dotyczy konta bankowego ALIOR BANK, nie ALIOR SYNC. Proszę tego nie mylić i nie wprowadzać w błąd ludzi, bo to są dwie odrębne usługi…

 • Kiedyś mBank był tani, ale to przeszłość. Dziś nawet banki nieinternetowe mogą być tańsza. Bank ten przywiązuje do siebie perfekcyjną bankowością internetową, jednak ciężko będzie mu pozyskiwać nowych klientów w rywalizacji z alior sync który jest mega.

 • Uważajcie na konto oszczędnościowe w mBanku – mSaver. Niby wszystko fajnie, ale na swoje konto z mSaver darmowy przelew zrobimy tylko jeden, a następne są już płatne. Drugi i kolejne to tzw. przelewy awaryjne i kosztują nas 5 zł. prowizji.
  Ja zrezygnowałem z mBanku i założyłem w Alior Sync. Na razie jestem zadowolony i super są darmowe przelewy natychmiastowe ( 10 w miesiącu ) – pieniądze w minutę mamy na innym koncie.

 • Polaki ja miałem konto w Boś banku, takie bez kantów, było ok do czasu. Teraz totalnie gojskie konto w meritum banku mam za zero „0” zł. Proste konto osobiste. Jest też ogromna zaleta – brak karty z pampersem :-) (paypasem).
  Serio bardziej gojskiego konta nie ma na rynku. Bez opłat, no chyba, że ktoś głupi i chce zapłacić.
  http://meritumbank.pl/finanse_osobiste/konta/konta.html

  Mosza goj

 • Coś chyba nie tak jest z tym kontem za 0zł w AliorSync. W regulaminie i opłatach pisze, że za każdy sms z powiadomieniem o transakcji elektronicznej płaci się 0,30zł. Czy to oznacza, że jak np. wypłacam pieniądze z bankomatu lub płacę kartą to przychodzi mi sms i kosztuje to 0,30zł?

 • Adriangda,

  Jakiś czas temu zadano już podobne pytanie. Poniżej odpowiedź jaka wtedy padła

  „Zgodnie z Tabelą Opłat i Prowizji.
  Smsy potwierdzające transakcję czyli te które służą do autoryzacji transakcji (np. sms z hasłem) SĄ DARMOWE

  W bankowości internetowej możemy włączyć dodatkowe powiadomienia, które będą nas informowały np. o uznaniach czy też obciążeniach na koncie – takie smsy są płatne 30 gr za każdy. Są jednak dobrowolne i domyślnie wyłączone.”

  Bardzo nas cieszy, to że zaglądasz do Tabel, sprawdzasz opłaty i prowizje przed założeniem konta :)

  Pozdrawiamy
  Redakcja WybieramKonto.pl

 • a jak jest z ta karta debetowa w syncu , zgodnie z tabelą opłat rozumiem że bank pobiera kwotę w wysokości 4 pln miesięcznie za kartę, prawda to czy rzeczywiście wychodzi na zero ?

 • Krzysztof,

  Zweryfikowaliśmy. W aktualnej tabeli opłat i prowizji w Rozdziale II, punkcie A. 3 mamy opłatę miesięczną za kartę – 0 zł. Czy mógłbyś napisać skąd pobierałeś tabelę opłat i prowizji?

  Pozdrawiamy
  Redakcja WybieramKonto.pl

 • Za kartę debetową do rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego nie jest pobierana miesięczna opłata?? a za kartę debetową do rachunku oszczędnościowego płaci się 3 zł??

 • A teraz jeśli chodzi o Alior Sync…
  Póki co jest najlepszy, ale niestety zaczynają kombinować:

  „informujemy, że od 1 listopada 2013 r. zmienia się „Taryfa Opłat i Prowizji Alior Sync”. Zgodnie z zapisami nowej Taryfy pierwsze 3 wpłaty we wpłatomacie na rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe i oszczędnościowe Klienta w danym miesiącu są darmowe. Za kolejne wpłaty pobierana będzie prowizja w wysokości 0,5% wpłacanej kwoty, minimum 1 zł.”

  Choć nie dotknie mnie to ograniczenie bo nie korzystam z wpłatomatów, ale kto wie co będzie dalej…

 • Czy w oddziale Alior Banku można założyć konto Alior Sync? Jaka jest wymagana pierwsza wpłata na konto Sync?

 • Nic tutaj się nie pisze o prowizjach za wpłatę gotówki w oddziale-mam na myśli mbank.

 • Witaj, mirsce!

  Dzięki za sugestię, weźmiemy to pod uwagę!

  Pozdrawiamy
  Redakcja WybieramKonto.pl

 • Dzięki za rzetelne zestawienie. Coraz trudniej o takie, zwłaszcza w Internecie. Jestem zadowolonym klientem mBanku od prawie 10 lat. Nie rozumiem ostrej krytyki jakiej pełno ostatnio wszędzie na temat mBanku. Czyżby wprowadzone opłaty za korzystanie z karty były tak dolegliwe? Naprawdę trudno przekroczyć 200 zł miesięcznie płatności którąkolwiek z kart mBankowych? Mlinia działa jak działa. Czasem trudno się połączyć, ale wszystkie moje problemy, a przez 10 lat trochę ich się uzbierało, załatwiono skutecznie i szybko. Alior Sync wydaje się OK, ale pamiętajmy, że on dopiero zdobywa rynek. Co będzie za 1-2 lata?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>