grafika promująca ekonto mobilne plus, screen: mbank.pl

grafika promująca ekonto mobilne plus, screen: mbank.pl

W mBanku dokonano kolejnych zmian. Obejmują one wprowadzenie nowych opłat lub podwyższenie dotychczasowych oraz rozszerzenie gamy kont osobistych o ekonto mobilne plus. Zacznijmy od nowego konta.

eKonto mobilne plus jest dostępne od 16 lutego. Jest to rachunek przeznaczony w szczególności dla osób, które aktywnie korzystają z konta i karty oraz regularnie przelewają swoje wynagrodzenie. Dodatkowo ma być to świetny rachunek dla osób chcących korzystać z obsługi w placówce na atrakcyjnych warunkach.

Zobaczmy jak wyglądają podstawowe opłaty i prowizje w ofercie ekonta mobilnego plus:

  • 0 zł – otwarcie konta
  • 5 zł – opłata za prowadzenie konta – opłata pobierana gdy w danym miesiącu na konto nie wpłynęło min. 1000 zł
  • 4 zł – opłata za kartę – opłata pobierana jeśli w danym miesiącu nie dokonano płatności płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł
  • 0 zł – za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą.

Nietrudno zauważyć, że mBank po raz pierwszy od tylu lat wprowadził opłatę za prowadzenie konta.  😐  Na szczęście jest to opłata warunkowa, której można uniknąć. Wystarczy co miesiąc przelewać do mBanku wynagrodzenie (min. 1000 zł). Warunkowo płatna jest również karta wydawana do konta. Opłat można uniknąć poprzez aktywne korzystanie z karty.

Tak samo jak ekonto mobilne również ekonto mobilne plus jest oprocentowane. Warto pamiętać, że oprocentowanie 4% nominalne w skali roku obowiązuje tylko do kwoty 3000 zł, a nadwyżka tej kwoty nie jest oprocentowana.

W ofercie konta mobilnego plus znajdziemy również atrakcyjne warunki obsługi w placówkach bankowych. Oto przykładowe operacje, które w placówkach bankowych będą realizowane za darmo:

  • wpłaty i wypłaty gotówkowe
  • dokonanie przelewu wewnętrznego i zewnętrznego

Zmiany dotyczące kart debetowych!!!

W przypadku ekonto mobilnego – wprowadzenie opłaty za kartę w wysokości 4 zł. Opłaty można uniknąć poprzez dokonanie miesięcznych płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł. Uwaga! – opłata dotyczy tylko kont otwartych od 16 lutego. Konta otwarte do 15 lutego nie są objęte opłatą za kartę.

W przypadku ekonta –  od 8 kwietnia 2015r zostanie podniesiona opłata za korzystanie z karty wydanej do rachunku ekonto. Z 4 zł opłata wzrośnie do 6 zł. Zmieni się również warunek pozwalający uniknąć tej opłaty. Aby opłata nie została pobrana trzeba będzie dokonać płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (obecnie 100 zł)

Największym atutem nowego konta są niewątpliwie darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Warunkowe opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty sprawiają, że ekonto mobilne plus nie będzie jakoś szczególnie wyróżniało się ze wszystkich kont dostępnych na rynku. Poprzez wprowadzenie opłaty warunkowej za kartę również ekonto mobilne straciło sporo blasku.

Czy z taką ofertą mBank nadal może konkurować z innymi bankami? Na rynku bez trudu znajdziemy o wiele tańsze konta bankowe…

Share This