Ranking kont osobistych – luty 2019 – sprawdź, które konto jest najlepsze

Na tej stronie przygotowaliśmy ranking kont osobistych, który ma za zadanie pomóc Ci w wyborze darmowego konta osobistego. Na rynku bez większego trudu znajdziemy kilkadziesiąt ofert kont bankowych. Nie ma co ukrywać – różnice w opłatach za podstawowe operacje są bardzo duże, dlatego warto abyś chwilę zastanowił się jakiego konta potrzebujesz.

Wybór pierwszej lepszej oferty konta osobistego może kosztować Cię nawet kilkaset złotych w skali roku(mamy na myśli tylko opłaty i prowizje pobrane przez Bank). Warto abyś zaoszczędził ze złotówki. Mamy dla Ciebie również dobrą wiadomość –  potrzebna jest tylko chwila, aby wybrać bardzo dobre i tanie konto osobiste.

Ranking kont osobistych jest szczególnie pomocny gdy chcemy szybko porównać oferty kont bankowych.

Sama analiza poszczególnych ofert kont bankowych nie daje jednoznacznej odpowiedzi, które konto jest najlepsze dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji powinniśmy przejrzeć ranking kont osobistych i porównać opłaty oraz prowizje.

Brak opłat za podstawowe operacje sprawia, że możemy nie tylko zaoszczędzić na opłatach i prowizjach. Również korzystanie z konta będzie dla nas przyjemniejsze. Zapraszamy do naszego rankingu 🙂 🙂 🙂 Aha, warto sprawdzić, które banki organizują w danej chwili promocje – biorąc udział w promocji już na starcie możemy zyskać nawet kilkaset złotych
l

Jak tworzymy nasz ranking kont osobistych?

Do naszego rankingu trafiają konta osobiste z różnych banków. Trzymamy się zasady, że z danego banku wybieramy tylko jedno konto, które według nas jest najkorzystniejsze. Analizujemy ofertę i porównujemy ją z innymi bankami.
U

Jakie dane porównujemy?

Tworząc ranking kont osobistych bierzemy pod uwagę:

  • Opłaty za prowadzenie konta bankowego
  • Opłaty za korzystanie z karty
  • Informacje o  bankomatach w kraju i za granicą
b

Analiza konta

Każde konto, które zawiera nasz ranking kont osobistych zostało przez nas dokładnie przeanalizowane. Klikając w link „analiza” możesz przejeść do strony z analizą oferty w danym banku.
Uważamy, że prowadzenie konta, korzystanie z karty oraz wypłaty z bankomatów powinny być zupełnie darmowe. W naszym rankingu kont osobistych uznajemy to za standard – w poszczególnych ofertach oznaczyliśmy to w ten sposób: darmowe!

Karta

Korzystanie z karty wydanej do konta, również może być zupełnie darmowe. W niektórych ofertach mogą być nałożone warunki, które musimy spełnić aby opłata nie została pobrana. Najdroższe oferty mają stałą opłatę za korzystanie z karty(nie można jej uniknąć). Nasz ranking kont osobistych zawiera oferty z bezwarunkowo darmową kartą.

Bankomaty

Aby mieć wygodny dostęp do swojej gotówki w ofercie konta bankowego powinniśmy mieć dużo bankomatów, z których możemy wypłacać pieniądze bez prowizji – zobacz ranking konto osobistych. Część banków ograniczą liczbę darmowych bankomatów, wprowadzając prowizję od wypłaty z pozostałych bankomatów. Przeglądając ranking kont osobistych szukaj konta z możliwie największą liczbą darmowych bankomatów

Prowadzenie konta

W zależności od oferty banku, prowadzenie konta może być zupełnie darmowe, warunkowo płatne – opłata pobierana gdy nie spełnimy warunku(możemy uniknąć opłaty) lub płatne(nie ma możliwości uniknięcia opłaty). Przeglądając ranking kont osobistych szukaj konta, w którym prowadzenie konta jest zupełnie darmowe.
f

Czym sugerować się podczas wyboru konta?

Wybierając konto osobiste powinniśmy przemyśleć w jaki sposób będziemy z niego korzystali (do czego najbardziej będzie nam służyło). Często już po chwili można dojść do wniosku, że pewne usługi i operacje nie będą nam potrzebne. Warto zauważyć, że nie na rynku ani jednej oferty konta, która oferowałaby nam wszystkie operacje zupełnie za darmo. Wzięcie pod uwagę tylko tych najbardziej kluczowych dla nas operacji pozwala wybrać optymalną ofertę.

Zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji porównaj konta wykorzystując ranking kont osobistych oraz sprawdź ofertę darmowego konta bankowego na stronie banku. Warto przeczytać o produktach i usługach, które bank oferuje nam wraz z kontem. Jeśli ranking kont osobistych nie wystarczy do podjęcia decyzji sprawdź analizę konkretnego konta bankowego.

l

Przykład

Załóżmy, że chcemy otworzyć konto, w którym jest opłata warunkowa za kartę. Opłata za kartę wynosi 6 zł. Natomiast aby uniknąć opłaty za kartę należy dokonać płatności karta na kwotę min. 200zł. Jeśli wiemy, że będziemy często płacili kartą, a bariera 200zł nie jest dla nas przeszkodą to nie musimy przejmować się tą opłata.