Już od początku marca mamy sporo zmian w ofertach konta bankowych. W tym oraz kolejnych wpisach opiszemy najważniejsze z nich. W tym wpisie skupmy się na promocji mBanku oraz dość istotnych zmianach w nazewnictwie kont bankowych.

Koniec z eKontem mobilnym…

nowe ekontomBank rezygnuje z eKonta mobilnego oraz kilku innych rachunków. Nareszcie. Do tej pory osoba chcąca otworzyć konto w mBanku miała naprawdę trudne zadanie – kilka różnych ofert konta o bardzo podobnej konfiguracji. Na szczęście od początku marca na stronie mBanku jest bardzo przejrzyście.

Do wyboru mamy eKonto( dostępne w dwóch taryfach – standard i plus). Taryfy standard i plus mają konstrukcję analogiczną do eKonta mobilnego oraz eKonta mobilnego plus.

Czym różnią się taryfy? eKonto w taryfie plus ma warunek wpływu na konto. Jeśli w danym miesiącu na konto nie wpłynie min. 1000 zł zostanie pobrana opłata w wysokości 5 zł. eKonto w taryfie plus oferuje również wszystkie bankomaty na całym świecie za darmo.

Na skutek wprowadzonych zmian dużemu uproszczeniu uległa Taryfa Opłat i Prowizji mBanku. Do tej pory TOiP w mBanku była bardzooo obszerna i skomplikowana. Oto link do taryfy opłat i prowizji z 1 marca 2016r.

Pod tym adresem można znaleźć komunikat ze strony Banku:

https://www.mbank.pl/informacje-dla-klienta/indywidualny/post,6862.html

Zmiana opłaty za kartę

Jedną z głównych zmian w ofercie jest zmiana warunku pobierania opłaty za kartę. Nie trzeba już dokonywać w danym miesiącu płatności kartą na określona kwotę minimalną. Zamiast tego w danym miesiącu należy dokonać min. 5 płatności kartą. Z pewnością docenią to osoby, które nie wydają dużych kwot kartą debetową.

Promocja i nawet 500 zł – zwrotu

zyskuj z ekontemOd pierwszego marca wystartowała nowa promocja, w której nowi klienci mogą zyskać nawet 500 zł. Niestety jak w każdej promocji pieniądze nie wpadną same na konto. Jest kilka warunków, które należy spełnić. Zacznijmy od początku. Kto może wziąć udział promocji. Oto zapis z regulaminu promocji:

2. Przez nowego Klienta Banku dla potrzeb niniejszej Promocji rozumie się klienta będącego osobą fizyczną, który w dniu złożenia wniosku o prowadzenie rachunku nie jest stroną umowy z Bankiem, na mocy której Bank prowadził lub prowadzi na jego rzecz indywidualny lub wspólny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Udziału w Promocji nie może wziąć pełnomocnik strony, o której mowa w zdaniu poprzedzającym.
3. W Promocji nie mogą wziąć udziału Klienci otwierający rachunek wspólny.

Przystępujemy do promocji

W skrócie można powiedzieć, że aby przystąpić do promocji musimy w okresie od 1 marca 2016 do 31 maja 2016:
  • złożyć wniosek o otwarcie eKonta w dowolnej taryfie wraz z kartą debetową do rachunku
  • podczas składania wniosku zaakceptować regulamin „Okazje w Serwisie Transakcyjnym oraz Aplikacji Mobilnej mBanku”(załącznik do regulaminu promocji)
  • zawrzeć umowę z bankiem o prowadzenie rachunku

Oto link do wniosku na stronie banku: https://www.mbank.pl/indywidualny/konta/konta-osobiste/index-b.html

Za co otrzymamy premię

10 zł – to premia na dzień dobry, otrzymamy ją za pierwszą aktywację dostępu do eKonta za pomocą aplikacji mobilnej(UWAGA: musimy to zrobić w ciągu 24h)

250 zł – zwrot za transakcje przez 5 miesięcy czyli maksymalnie możemy otrzymać 50 zł miesięcznie:

  • 2% – zwrot za płatności kartą
  • 4% – zwrot za płatności BLIK(więcej na temat płatności Blik)

Aby otrzymać zwrot za dokonane transakcje niestety musimy co miesiąc spełnić łącznie następujące warunki:

  • dokonać w danym miesiącu płatności kartą lub Blikiem na kwotę min. 250 zł
  • nieanulowanie tych transakcji do 15 dnia następnego miesiąca
  • zapewnić jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł
  • przynajmniej raz w danym miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej

240 zł – dodatkowy bonus, który otrzymamy od banku jeśli przez 5 miesięcy spełnimy wszystkie warunki promocji

Łącznie…

Łącznie możemy otrzymać: 10 zł + 250 zł + 240 zł = 500 zł

Czy warto?

Każdy powinien indywidualnie przemyśleć swój udział w promocji. Każdego miesiąca musimy mieć min. 1000 zł wpływu na rachunek. W większości przypadków nie powinno to stanowić problemu, a co jeśli w danej chwili jesteśmy bezrobotni lub zamierzamy zmienić pracę lub przewidujemy że przychody będziemy mieli za dwa miesiące?

Przystępując do promocji będziemy musieli dość aktywnie płacić kartą lub blikiem, a do tego logować się do aplikacji mobilnej

Ważne: jeśli nie spełnimy przynajmniej jednego warunku, bank nie wypłaci nam dodatkowego bonusu(240 zł) – dlatego warto dobrze to przemyśleć i poznać dokładnie wszystkie zasady promocji

Podsyłamy link do regulaminu promocji:

https://www.mbank.pl/pdf/promocje/konta/regulamin-promocji-zyskuj-z-ekontem-04-05-2016.pdf

Tym sposobem dotarliśmy do końca 😉  Mamy nadzieję, że powyższe informacje będą przydatne.

Share This