foto: EnveloBank

EnveloBank – tak nazywa się nowy bank, który zawitał na rynku. Jest to cyfrowa wersja Banku Pocztowego. W ofercie banku znajdziemy pełny przekrój produktów finansowych. To co interesuje nas najbardziej to oczywiście oferta konta osobistego pod nazwą EnveloKonto. Znajdziemy w niej sporo ciekawych rozwiązań, a zatem można pisać i pisać…

Bank ustala proste zasady. Decydując się na EnveloKonto nie zapłacimy za otwarcie konta i prowadzenie konta. Co ważne nie ma tutaj żadnych warunków. Duży plus już na start 🙂

Jeśli chodzi o kartę wydawaną do konta to: jeśli mamy mniej niż 26 lat nie musimy się martwić. Do tego wieku korzystanie z karty jest zupełnie darmowe. Osoby powyżej 26 roku życia muszą spełnić łącznie dwa warunki aby nie płacić za korzystanie z karty

 1. Należy zapewnić minimalne wpływy bezgotówkowe na konto(z wyłączeniem wpływów z rachunków prowadzonych przez Bank) w wysokości 1000 zł
 2. Należy dokonać min.1 płatności kartą w miesiącu. Nie ma ustalonej minimalnej kwoty tej transakcji. Wystarczy zakup za parę złotych.

Jeśli spełnimy te warunki to korzystanie z karty mamy darmowe. W przeciwnym wypadku zapłacimy 5 zł

Korzystanie z bankomatów w Polsce jest bardzo wygodne – 0 zł ze wszystkich bankomatów. Kolejny + dla EnveloBanku 🙂 Skorzystanie z bankomatu zagranicznego to koszt 1% min. 5 zł. Możemy również wykupić abonament na darmowe wypłaty z bankomatów na całym świecie – 5 zł/ miesięcznie!!! Bank nie pobierze żadnych dodatkowych opłat za przewalutowanie transakcji w walutach obcych :). Super!

Pieniądze będziemy mogli wypłacić podczas płatności kartą – za usługę cash back bank policzy sobie 0,5 zł. Darmowe są wpłaty we wpłatomatach Euronet!

EnveloBonus – do 200 zł zwrotu za e-zakupy

Bank przygotował na nas zwrot za zakupy internetowe. Aby wziąć udział w EnveloBonus należy zalogować się do bankowości internetowej EnveloBanku i kliknąć w przycisk dołącz do programu (należy również potwierdzić regulamin i wyrazić zgody na uczestnictwo).

Zwrot otrzymamy za zrobienie zakupów internetowych na kwotę min. 30 zł. Za zakupy należy zapłacić kartą EnveloBanku albo szybkim przelewem z EnveloKonta (tzw. Pay-By-link). Na koniec jako sposób dostawy wybieramy jeden z poniżej wymienionych:

 • Pocztex
 • Paczka+
 • Paczka pocztowa
 • Paczka MINI
 • Paczka24
 • PACZKA48
 • Pocztex Procedura
 • List polecony
 • Przesyłka firmowa polecona

Na koniec należy już tylko zarejestrować w bankowości internetowej/mobilnej numer przesyłki, za którą chcemy otrzymać zwrot. Ile możemy zyskać?

 • 2 zł – za każdą przesyłkę
 • 10 zł – za dziesiątą przesyłkę

Zwrot za e-zakupy jest ograniczony do 20 zł miesięcznie i 200 zł w ciągu roku. Według nas to dość łatwe 200 zł. Przecież i tam robimy e-zakupy!

Jak założyć EnveloKonto?

Aby otworzyć konto w EnveloBanku w pierwszej kolejności musimy złożyć wniosek internetowy, podczas którego wybierzemy dogodny dla nas sposób podpisania umowy. Do wyboru standardowo: przelew weryfikacyjny z konta w innym banku, wizyta kuriera z umową lub spacer do najbliższej placówki banku(wcześniej musi być wniosek internetowy)

Na koniec video o Envelobanku – czyli finanse w porządku, moduł kalendarza i moduł faktur

Podsumowanie

Czy warto założyć właśnie EnveloKonto? Envelobank jako jeden z nielicznych banków oferuje nam zwrot za e-zakupy – do zyskania max 200zł w ciągu roku. Bank oferuje dużo za darmo: darmowe bankomaty, darmowe prowadzenie konta i możliwość uniknięcia opłaty za kartę. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą na stronie banku.

Już wkrótce EnveloKonto pojawi się w naszym ranku kont osobistych

Dokumenty

Share This