ekonto mobilne

źródło: mBank.pl

Całkiem niedawno mBank wprowadził do swojej oferty nowe konto o nazwie ekonto mobilne. Oferta ta jest bardzo atrakcyjna i śmiało można powiedzieć, że jest to jedna z najlepszych ofert na rynku.

Wprowadzając ofertę ekonta mobilnego mBank promuje się jako ikona mobilności.

Poprzez aplikacje na najpopularniejsze urządzenia takie jak smartfon czy tablet dostęp do konta w mBanku i zarządzenie swoimi finansami jest bardzo proste i wygodne.

Przyjrzyjmy się ofercie ekonta mobilnego. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zalety i wady konta:

  • 0 zł – otwarcie i prowadzenie konta
  • 0 zł – za korzystanie z karty – bez żadnych warunków
  • 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet

Niestety w ofercie ekonta mobilnego nie mamy wszystkich bankomatów w kraju za 0 zł. Bezpłatnie możemy korzystać z bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard (w chwili obecnej jest to ponad 6200 urządzeń)

Koszt wypłaty z bankomatów innych sieci to 3%, min. 5,00 zł, max. 9,00 zł. Płatne są również wypłaty z bankomatów za granicą. Za każdą taką wypłatę zapłacimy 3% min. 9zł.

Warto również wspomnieć, że ekonto mobile posiada atrakcyjne oprocentowanie, które wynosi 4%( oprocentowanie nominalne w skali roku).

eKonto mobilne jest kolejną ofertą konta bankowego w stajni mBanku. Oprócz ekonta mobilnego w ofercie znajdziemy również ekonto z darmowymi bankomatami oraz ekonto. Z pewnością większość osób chcących otworzyć konto w mBanku będzie zastanawiała się, którą ofertę wybrać.

Na stronie mBanku możemy znaleźć porównanie tych ofert, w którym faworyzowana jest najnowsza oferta ekonta mobilnego. Poniżej przedstawiamy to porównanie:

Opłaty za rachunek eKonto eKonto mobilne eKonto z darmowymi bankomatami
Prowadzenie rachunku 0 zł 0 zł 0 zł
Oprocentowanie rachunku Brak 4%(oprocentowanie nominalne w skali roku) Brak
Bankomaty wypłaty w PLN z ponad 5 000 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard wypłaty w PLN z ponad 5 000 bankomatów sieci: Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard  0 zł za wypłaty w PLN ze wszystkich bankomatów w kraju
Karta debetowa
do rachunku
0 zł przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 100 zł miesięcznie) 0 zł bez żadnych warunków 0 zł przy aktywnym korzystaniu (transakcje na kwotę min. 200 zł miesięcznie)
Przelewy 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet 0 zł za krajowe przelewy zewnętrzne i wewnętrzne przez internet

(źródło: mBank.pl)

Na które konto się zdecydować? Nagłówek na stronie mBank umieszczony nad porównaniem zachęca do tego aby każdy wybrał to co najlepsze dla niego. Tak, to prawda. Każdy powinien zastanowić się w jaki sposób będzie korzystał z konta i na podstawie tego wybrać najlepszą ofertę.

Jeśli lubimy płacić kartą i wiemy, że często będziemy z niej korzystali, a dokonanie płatności kartą na łączną miesięczna kwotę 200 zł nie stanowi dla nas problemu to warto wybrać ofertę ekonta z darmowymi bankomatami. Można wtedy swobodnie korzystać ze wszystkich bankomatów.

Nas interesuje taka oferta, która z góry nie narzuca na posiadacza rachunku żadnych opłat czy warunków. Taka jest właśnie oferta ekonta mobilnego. Na stronach naszego poradnika będziemy promowali przede wszystkim to konto.

A zatem wybierając ekonto mobilne wystarczy uważnie korzystać z bankomatów wybierając te darmowe 🙂 Istnieje również usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”, z której możemy skorzystać za 5 zł/miesięcznie.

Share This