grafika promująca Bank SMART, źródło: banksmart.pl

grafika promująca Bank SMART, źródło: banksmart.pl

Tym razem kilka zdań o Bank Smart. Trzeba przyznać, że oferta SMART Konta wprowadziła spore zamieszanie na rynku kont bankowych. Nowoczesne rozwiązania, atrakcyjna oferta, przejrzystość i prostota sprawiały, że Bank Smart z ofertą SMART Konta znalazł się w ścisłej czołówce darmowych kont bankowych.

Bank Smart istnieje na rynku od czerwca 2014r i częścią FM Bank PBP S.A. Od samego początku swojego istnienia zajął czołowe miejsca w rankingach i porównaniach kont bankowych. Bank Smart wprowadził bankowość elektroniczną na kolejny poziom. Dotychczas wszystkie najlepsze banki działające w Polsce tworzyły aplikacje na smartfony jako dodatek do konta. W przypadku Bank Smart jest inaczej. Jest to bank w całości stworzony na smartfony. To pierwszy bank mobilny w Polsce.

Jak czytamy na stronie Bank Smart: Projektowanie naszych kont zaczynamy od smartfona, zgodnie z filozofią ‚mobile first’”. Twórcy banku postawili na maksymalną mobilność, funkcjonalność i prostotę. Dzięki temu użytkownicy konta mogą cieszyć się pełną funkcjonalnością konta przez telefon. Użytkownicy korzystający z aplikacji mobilnej mają takie same funkcje jak w przypadku obsługi konta przez komputer.

Bank Smart wprowadził na rynek świetną ofertę konta osobistego o nazwie SMART Konto. Jest to jedno z najtańszych kont na rynku. W ofercie nie znajdziemy opłat za najpopularniejsze operacje bankowe. Do najważniejszych zalet oferty należy zaliczyć:

  • 0 zł za otwarcie i prowadzenie
  • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce
  • 0 zł za wypłaty z bankomatów zagranicznych

Brak opłat za najpopularniejsze operacje bankowe sprawia, że Bank Smart oferuje jedno z najlepszych kont na rynku. Warto również dodać, że Taryfa Opłat i prowizji dotycząca kont bankowych zajmuje tylko 1 stronę A4. Szok! Nie jest to zjawisko spotykane w innych bankach. Kolejny plus dla Bank Smart.

Od samego początku Bank SMART zaczął tworzenie swoich produktów z myślą o urządzeniach mobilnych. Bank wprowadza na rynek nowy model bankowości. Jaki jest cel banku? Oto cytat ze strony: „Nasz cel to stworzenie mobilnego dyskontu finansowego – banku cyfrowego bez ograniczeń.” Tanie finanse mają zrewolucjonizować dotychczasową bankowość, tak jak np. sklepy dyskontowe zmieniły rynek sprzedaży detalicznej na świecie.

Wraz z kontem osobistym możemy otworzyć atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe. Aby to zrobić wystarczy podczas składania wniosku o konto osobiste zaznaczyć opcję uruchomienia konta oszczędnościowego. Aktualnie, oprocentowanie wynosi  3,5% dla kwot do 50 tys złotych, a dla nadwyżki od tej kwoty oprocentowanie ustalono na 2,5%(dotyczy umów zawartych od dnia 12 grudnia).

Bank SMART udostępnia również inne konta. W ofercie znajdziemy konta biznesowe oraz konta europejskie prowadzone w EURO, o których napiszemy niebawem. Oprócz tego w ofercie banku znajdziemy dość rozbudowaną paletę produktów kredytowych.

W jaki sposób możemy otworzyć rachunek w Bank SMART?

Jak wiemy Bank SMART nie posiada żadnych punktów naziemnych(oddziałów, placówek itp.). Konto możemy otworzyć przez internet składając wniosek na stronie banku. Bank SMART to pierwszy bank mobilny w Polsce a zatem konto bankowe w bardzo prosty sposób otworzymy też za pomocą smartfona. Wystarczy pobrać świetną aplikację na telefon. Smart KONTO mogą otworzyć tylko osoby pełnoletnie.

Po złożeniu wniosku swoje dane możemy potwierdzić za pomocą przelewu weryfikacyjnego(tylko dla osób, które posiadają już konto w innym banku) lub podpisać umowę dostarczoną przez kuriera. Na samym końcu wystarczy aktywować konto i cieszyć się nowoczesną bankowością. Poniższy filmik z pewnością wyjaśni wszelkie wątpliwości dotyczące otwarcia konta.

Czy czegoś brakuje?

Niektórym osobom z pewnością zabraknie oddziałów banku, w których można spotkać się z konsultantem i porozmawiać np. o produkcie lub usłudze. Przypomnijmy jednak, że Bank Smart jest „bardzo mobilny”, a zatem powinny z niego korzystać osoby lubiące nowoczesne rozwiązania.

Pewien problem powstaje gdy chcemy wpłacić pieniądze. Bank nie udostępnia wpłatomatów i nie ma oddziałów. Pozostaje nam wpłata na poczcie lub w oddziale innego banku, co niestety wiąże się z opłatą.

Przeglądając oferty innych banków szybko zauważymy, że konkurencja udostępnia darmowe przelewy natychmiastowe. Oczywiście mowa tutaj o T-mobile Usługi Bankowe (były Alior Sync) gdzie każdego miesiąca można skorzystać z 10 darmowych przelewów natychmiastowych. W Bank SMART jak na razie nie znajdziemy takiego udogodnienia.

Szczegółową analizę Smart Konta można znaleźć na stronie naszego poradnika: http://wybieramkonto.pl/bank-smart

Bank SMART jest na rynku zaledwie kilka miesięcy, a już zarobił sporo zamieszania. Mamy nadzieje, że oferta SMART Konta pozostanie przez cały czas darmowa. 🙂

Share This