Volkswagen Bank – wycofanie z oferty kont dla klientów indywidualnych!!!

źródło: eurobank.pl

W związku ze zmianą profilu działalności Volkswagen Bank Polska S.A. wycofuje ze swojej oferty konta bankowe oferowane klientom indywidualnym. Bank będzie koncentrował się na rozwijaniu swojej oferty dla przedsiębiorców. Poniżej fragment komunikatu opublikowanego na stronie. Volkswagen Bank Polska S.A.

Uprzejmie informujemy, że Volkswagen Bank Polska S.A. („VW Bank”) przygotowuje się do połączenia z Volkswagen Bank GmbH z siedzibą w Niemczech i zmiany formy prawnej. Planowane przekształcenie połączone będzie z gruntowną zmianą profilu działalności na rynku polskim w zakresie usług depozytowych. Bank całkowicie wycofuje z oferty rachunki bankowe dedykowane Klientom Indywidualnym i zaprzestanie świadczenia na rynku polskim usług depozytowych dla tego segmentu klientów.

(więcej…)

T-mobile Konto to teraz Konto Freemium

Po krótkiej przerwie w pisaniu nadszedł czas na powrót i opisanie najważniejszych zmian jakie zaszły w ofertach bankowych. Dzisiaj skupimy się na zmianach, które już wprowadzono oraz na zmianach, które zostaną wprowadzone od 1 sierpnia 2016r. do oferty T-mobile Usługi Bankowe. Do jednej z najtańszych ofert kont bankowych, już niedługą zostaną wprowadzone nowe opłaty i prowizje.

konto-freemiumA zatem T-mobile Konto zostało zastąpione prze Konto Freemium. Dotychczasowa nazwa zniknęła ze strony banku wraz z wprowadzeniem nowej taryfy opłat i prowizji obowiązującej od 1 sierpnia. Do 31 lipca nie ma większych zmian w opłatach i prowizjach, dopiero od 1 sierpnia zaczną obowiązywać nowe opłaty.

Poniżej przedstawiamy jak wyglądają opłaty i prowizje w chwili obecnej i od 1 sierpnia czyli od momentu obowiązywania nowej taryfy opłat i prowizji. (więcej…)

Jak zmieniły się opłaty w Banku City Handlowy?

nowa-toipOd 1 marca nową taryfę opłat i prowizji wprowadził bank City Handlowy. Opłaty za CityKonto omawiane w naszym poradniku wzrosły. Konto jest jeszcze droższe. Jak wyglądają nowe opłaty i prowizje? W tym krótkim wpisie przedstawiamy najważniejsze zmiany dotyczące oferty CityKonto

Opłaty za prowadzenie konta przed zmianami:

 • 0 PLN gdy w danym miesiącu wpływy na konto min. 3 500 PLN
 • 6 PLN gdy w danym miesiącu wpływy na Konto Osobiste min. 2 000 PLN
 • 12 PLN w pozostałych przypadkach

Opłaty za prowadzenie konta po zmianach:

 • 3 PLN gdy w danym miesiącu wpływy na konto min. 3 500 PLN
 • 8 PLN gdy w danym miesiącu wpływy na Konto Osobiste min. 2 000 PLN
 • 15 PLN w pozostałych przypadkach

(więcej…)

Nowe taryfy opłat i prowizji w bankach – sprawdź czy Twój bank wprowadził zmiany

zmianyW wielu bankach klienci będą musieli płacić wyższe opłaty i prowizje. Banki podnoszą opłaty w szczególności za korzystanie z katy i prowadzenie konta. Zmiany dokonywane przez banki z pewnością są spowodowane zmianami w opłatach interchange. Są to opłaty pobierane od transakcji bezgotówkowych wykonywanych kartami płatniczymi.

Kolejne obniżki opłat interchange sprawiły, że banki próbują zrekompensować sobie malejące zyski, co odczuwamy poprzez podniesienie opłat i prowizji – zwłaszcza za korzystanie z kart płatniczych.

Poniżej przedstawimy krótko najważniejsze zmiany jakie wprowadziły banki w swoich ofertach. Skupimy się na zmianach w ofertach konta omawianych w naszym poradniku.

Zmiany w mBanku

Od 8 kwietnia obowiązują nowe opłaty i prowizje w mBanku. Przypomnijmy, że w lutym mBank wprowadził do swojej oferty nowe konto osobiste o nazwie „ekonto mobilne plus„, a wraz z nim nową taryfę opłat i prowizji. Część wprowadzonych zmian zaczyna obowiązywać od dnia dzisiejszego.

W ofercie ekonta mamy wyższą opłatę za kartę. Z 4 zł opłata wzrosła do 6 zł. Zmienił się również warunek zwalniający z opłaty za kartę. Od 8 kwietnia aby opłata nie została pobrana należy dokonać płatności kartą na kwotę min. 300 zł (do 7 kwietnia było to tylko 100 zł)

Przypomnijmy także, że do ekonta mobilnego otwartego od 16 lutego 2015 roku została wprowadzona opłata warunkowa za kartę. Opłata wynosi 4 zł, a warunkiem zwalniającym z tej opłaty jest dokonanie płatności bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 200 zł

Warto również dodać, że ekonto mobilne oraz ekonto mobilne plus otwarte od 1 kwietnia 2015r nie będzie oprocentowane na 4%. Zgodnie z nową taryfą oprocentowanie wynosi 0%

Zmiany w ING Banku Śląskim

Od 1 kwietnia obowiązuje również nowa taryfa opłat i prowizji w ING Banku Śląskim. W przypadku Konta z Lwem Direct podniesiono warunek zwalniający z opłaty za kartę. Aby opłata nie została pobrana należy dokonać w danym miesiącu płatności bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 300 zł

Zmiany w T-mobile Usługi Bankowe

T-mobile Usługi Bankowe są obsługiwane przez Alior Bank, który wprowadził ostatnio sporo zmian m.in. w ofercie kont osobistych Meritum Banku. O zmianach w Meritum Banku można przeczytać w artykule: Koniec darmowego konta w Meritum Banku – Alior Bank wprowadza Konto z Gwarancją

Również w T-mobile Usługi Bankowe zostały wprowadzone zmiany. Od 1 kwietnia obowiązuje nowa taryfa opłat i prowizji, według której już od 1 czerwca zostanie prowadzona opłata za kartę. Będzie to opłata warunkowa w wysokości 6 zł. Aby uniknąć opłaty za kartę w danym miesiącu trzeba będzie dokonać płatności bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 200 zł

Zmiany w Deutsche Banku

Od 1 kwietnia obowiązuje również nowa taryfa opłat i prowizji w Deutsche Banku. Zmianie ulegnie m.in. opłata za kartę. Obecnie opłata wynosi 5 zł. A warunek zwalniający z opłaty za kartę to dokonanie płatności bezgotówkowych kartą na łączną kwotę min. 200zł. Od 1 czerwca opłata zostanie podniesiona do 10 zł, a warunek zwalniający z opłaty za kartę do 700 zł

Nowe taryfy opłat i prowizji zostały również wprowadzone w następujących bankach:

 • Bank BGŻ – taryfa opłat i prowizji z 28 marca 2015r
 • BZ WBK – taryfa opłat i prowizji z 30 marca 2015r
 • Bank BPH – taryfa opłat i prowizji z 30 marca 2015r
 • BOŚ Bank – taryfa opłat i prowizji z 1 kwietnia 2015r
 • Eurobank – taryfa opłat i prowizji z 5 kwietnia 2015r
 • Toyota Bank – taryfa opłat i prowizji z 1 kwietnia 2015r
 • Millenium Bank – taryfa opłat i prowizji z 28 marca 2015r

Zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi dokumentami banku i sprawdzenia czy zmiany dotyczą również naszego konta.

Obecne zmiany sprawiły, że z rynku znikną właściwie wszystkie bezwarunkowo darmowe konta bankowe. Zmiany w opłatach interchange sprawiły, że banki zajrzą głębiej do naszych kieszeni. Na szczęście w wielu przypadkach będziemy mogli uniknąć opłat. Wystarczy tylko przyzwyczaić się do płacenia kartą 🙂

O dalszych zmianach i wprowadzanych opłatach będziemy informowali was na bieżąco na stronach naszego poradnika.

Koniec darmowego konta w Meritum Banku – Alior Bank wprowadza Konto z Gwarancją

źródło: meritumbank.pl

źródło: meritumbank.pl

Alior Bank, który w lutym przejął Meritum Bank szybko postanowił wprowadzić zmiany w dotychczasowej ofercie kont osobistych Meritum Banku. Jedną z nich było wycofanie bezwarunkowo darmowego Prostego Konta Osobistego i Zastąpienie go ofertą Konta z Gwarancją.

Od 1 kwietnia nie można już otworzyć Prostego Konta Osobistego. Zamiast tego w ofercie znajdziemy Konto z Gwarancją. Dotychczasowi posiadacze Prostego Konta Osobistego nadal będą mogli korzystać z konta jednak już od 1 czerwca zostanie wprowadzona opłata podstawowa za kartę w wysokości 6 zł. Dodatkowo od 1 listopada 2015r. zostanie wprowadzona opłata dodatkowa za kartę w wysokości 8zł. Opłata nie będzie pobierana jeśli:

 • w danym miesiącu odnotowano wpływ z tytułu wynagrodzenia, stypendium, emerytury lub renty; lub
 • w danym miesiącu odnotowano jednorazowy wpływ z rachunku innego banku lub rachunków dla klientów firmowych prowadzonych w Banku na kwotę min. 2 tyś. zł (1 tyś w przypadku gdy właściciel rachunku jest studentem/uczniem i nie przekroczył 24 roku życia); lub
 • właściciel nie ukończył 19 roku życia

(więcej…)

mBank – nowe konto i nowe opłaty

grafika promująca ekonto mobilne plus, screen: mbank.pl

grafika promująca ekonto mobilne plus, screen: mbank.pl

W mBanku dokonano kolejnych zmian. Obejmują one wprowadzenie nowych opłat lub podwyższenie dotychczasowych oraz rozszerzenie gamy kont osobistych o ekonto mobilne plus. Zacznijmy od nowego konta.

eKonto mobilne plus jest dostępne od 16 lutego. Jest to rachunek przeznaczony w szczególności dla osób, które aktywnie korzystają z konta i karty oraz regularnie przelewają swoje wynagrodzenie. Dodatkowo ma być to świetny rachunek dla osób chcących korzystać z obsługi w placówce na atrakcyjnych warunkach.

Zobaczmy jak wyglądają podstawowe opłaty i prowizje w ofercie ekonta mobilnego plus:

 • 0 zł – otwarcie konta
 • 5 zł – opłata za prowadzenie konta – opłata pobierana gdy w danym miesiącu na konto nie wpłynęło min. 1000 zł
 • 4 zł – opłata za kartę – opłata pobierana jeśli w danym miesiącu nie dokonano płatności płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł
 • 0 zł – za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju i zagranicą.

Nietrudno zauważyć, że mBank po raz pierwszy od tylu lat wprowadził opłatę za prowadzenie konta.  😐  Na szczęście jest to opłata warunkowa, której można uniknąć. Wystarczy co miesiąc przelewać do mBanku wynagrodzenie (min. 1000 zł). Warunkowo płatna jest również karta wydawana do konta. Opłat można uniknąć poprzez aktywne korzystanie z karty.

Tak samo jak ekonto mobilne również ekonto mobilne plus jest oprocentowane. Warto pamiętać, że oprocentowanie 4% nominalne w skali roku obowiązuje tylko do kwoty 3000 zł, a nadwyżka tej kwoty nie jest oprocentowana.

W ofercie konta mobilnego plus znajdziemy również atrakcyjne warunki obsługi w placówkach bankowych. Oto przykładowe operacje, które w placówkach bankowych będą realizowane za darmo:

 • wpłaty i wypłaty gotówkowe
 • dokonanie przelewu wewnętrznego i zewnętrznego

Zmiany dotyczące kart debetowych!!!

W przypadku ekonto mobilnego – wprowadzenie opłaty za kartę w wysokości 4 zł. Opłaty można uniknąć poprzez dokonanie miesięcznych płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł. Uwaga! – opłata dotyczy tylko kont otwartych od 16 lutego. Konta otwarte do 15 lutego nie są objęte opłatą za kartę.

W przypadku ekonta –  od 8 kwietnia 2015r zostanie podniesiona opłata za korzystanie z karty wydanej do rachunku ekonto. Z 4 zł opłata wzrośnie do 6 zł. Zmieni się również warunek pozwalający uniknąć tej opłaty. Aby opłata nie została pobrana trzeba będzie dokonać płatności kartą na łączną kwotę min. 300 zł (obecnie 100 zł)

Największym atutem nowego konta są niewątpliwie darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na świecie. Warunkowe opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty sprawiają, że ekonto mobilne plus nie będzie jakoś szczególnie wyróżniało się ze wszystkich kont dostępnych na rynku. Poprzez wprowadzenie opłaty warunkowej za kartę również ekonto mobilne straciło sporo blasku.

Czy z taką ofertą mBank nadal może konkurować z innymi bankami? Na rynku bez trudu znajdziemy o wiele tańsze konta bankowe…