Złoty Bankier 2016 – ING Bank Śląski zdobył główną nagrodę

zb

Kilka dni temu wybrano zwycięzców rankingu Złoty Bankier, który jest jednym z najbardziej znanych rankingów w Polsce. Poniżej przedstawiamy wyniki. W tej edycji rankingu internauci mogli głosować na swój ulubiony bank w trzech kategoriach.

Zasady tej edycji szczegółowo opisaliśmy w artykule: http://wybieramkonto.pl/zloty-bankier-zaglosuj-i-zgarnij-jedna-ze-100-nagrod. Przejdźmy do wyników (więcej…)

Złoty Bankier – zagłosuj i zgarnij jedną ze 100 nagród

Ruszyła kolejna edycja Programu Złoty Bankier. Tak jak w poprzedni edycjach oddając głosy wybieramy najlepsze banki w wyznaczonych kategoriach. W tej edycji Internauci mogą oddawać swoje głosy w trzech następujących kategoriach:

 • Najlepszy spot reklamowy
 • Bank wrażliwy społecznie
 • Najlepszy bank w social media

zb-glosowanie

Najlepszy spot reklamowy – w tej kategorii można zagłosować na wybrany spot reklamowy, który według nas jest najlepszy. (więcej…)

Szósta edycja Plebiscytu Złoty Bankier – zachęcamy do głosowania

grafika promująca VI edycję plebiscytu, screen: zlotybankier.pl

grafika promująca VI edycję plebiscytu, screen: zlotybankier.pl

Kolejna edycja prestiżowego plebiscytu Złoty Bankier wystartowała. Organizatorem jest oczywiście Bankier.pl. Już po raz szósty internauci mogą głosować i wybierać najlepsze banki i produkty przez nie oferowane. Zwycięstwo w plebiscycie to wielkie wyróżnienie i prestiż dla banku. W tej edycji o zwycięstwo będzie rywalizowało 27 banków.

W szóstej edycji internauci będą głosowali na najlepsze produkty bankowe w 8 podstawowych kategoriach. Są to:

 • Najlepszy kredyt gotówkowy
 • Najlepsze konto osobiste
 • Najlepsza lokata
 • Najlepszy kredyt hipoteczny
 • Najlepszy kredyt dla przedsiębiorcy
 • Najlepsze konto dla przedsiębiorcy
 • Najlepszy bank w social media
 • Najlepsza bankowość mobilna

(kolorem zielonym zaznaczyliśmy nowe kategorie, których nie było w poprzedniej edycji)

Oprócz kategorii podstawowych, banki będą rywalizowały również w 3 kategoriach specjalnych:

 • Najlepszy spot reklamowy
 • Innowacja finansowa roku
 • Osobowość roku

Nagrodę główną – statuetkę oraz tytuł „złotego banku 2014” otrzyma bank, który uzyska największą liczbę głosów od internautów – łącznie ze wszystkich ocenianych kategorii.

Głosować można do 25 marca. Zachęcamy wszystkich do poświęcenia kilku chwili i wypełnienia prostego formularza znajdującego się na stronie.  Do wygrania ponad 100 nagród!!!

Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone w kwietniu podczas uroczystej gali w Warszawie. O wszystkim będziemy informowali naszych czytelników na bieżąco. Z niecierpliwością czekamy na wyniki plebiscytu. Szczególnie interesują nas wyniki z kategorii „Najlepsze konto osobiste”. Które konto uzyska najwięcej głosów?

W poprzedniej edycji główną nagrodę otrzymał mBank. Również w kategorii „Najlepsze konto osobiste” zwyciężył mBank. Czy w tym roku nagrody również powędrują do mBanku? Więcej o wynikach poprzedniej edycji można znaleźć w artykule http://wybieramkonto.pl/internauci-zaglosowali-zloty-bankier-2013-dla-mbanku

Szczegółowe informacje na temat plebiscytu można znaleźć na stronie zlotybankier.pl, natomiast ankietę znajdziemy na stronie: ankieta.zlotybankier.pl

Czekamy na wyniki. O wszystkim będziemy pisali na stronach naszego poradnika 🙂

źródło: zlotybankier.pl

Bank of the Year in Poland 2014 – nagroda dla PKO BP

źródło: bankomania.pkobp.pl

źródło: bankomania.pkobp.pl

Dziś kilka słów na temat konkursu „Bank of the Year”. Konkurs jest organizowany raz w roku przez miesięcznik „The Banker”, który z kolej należy do „Financial Times”. Miesięcznik cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Należy on do grupy prestiżowych magazynów, których główną tematyką jest: bankowość jak również gospodarka czy szeroko rozumiane finanse.

„The Banker” dokonuje dokładnej analizy finansowej banków w danym kraju, analizuje ich strategie, plany rozwoju i realizowane projekty. Na podstawie dokonanych analiz wyłania zwycięzcę – jeden bank w danym kraju.

W 2014 roku „statuetkę Brackena” otrzymał PKO Bank Polski. Tegoroczna ceremonia rozdania nagród odbyła się dokładnie 27 listopada w Londynie.

PKO Bank Polski został doceniony między innymi za bardzo dobre wyniki finansowe, zwiększenie swoich udziałów na rynku oraz umocnienie się na pozycji absolutnego lidera bankowości w kraju.

Z pośród wszystkich banków działających na rynku Polskim to właśnie PKO Bank Polski po raz kolejny został wyróżniony przez miesięcznik „The Bankier”. Jak wiemy PKO stale się rozwija i wprowadza coraz to nowsze rozwiązania dla swoich klientów. W ostatnim czasie PKO BP bardzo sprawnie zakończył kolejny etap połączenia z Nordea Bank Polska. O fuzji prawnej banków możemy przeczytać w artykule: PKO Bank Polski i Nordea Bank Polska – fuzja prawna

Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów. Mamy nadzieję, że PKO BP będzie stale się rozwijał, a jego produkty będą jeszcze bardziej korzystne dla klientów.

źródło: bankomania.pkobp.pl

Przyjazny Bank Newsweeka 2014 – krótkie przypomnienie wyników

źródło: biznes.newsweek.pl

źródło: biznes.newsweek.pl

Od opublikowania wyników Rankingu Przyjazny Bank „Newsweeka” minęło już trochę czasu, jednak mimo to postanowiliśmy przypomnieć wyniki tegorocznego rankingu. Dla osób, które w chwili obecnej poszukują najlepszego konta bankowego, wyniki rankingu mogą okazać się bardzo przydatne w podjęciu ostatecznej decyzji o wyborze konta.

Na początku przypomnijmy w jaki sposób jest tworzony ranking. W rankingu brane są pod uwagę wyniki, oceny tajemniczych klientów. Audytorzy odwiedzają placówki banków, sprawdzają jakość obsługi w tych placówkach, oceniają jakość placówek, kontaktują się z infolinią banków, oceniają obsługę telefoniczną, testują różne produkty i usługi itp.

Na podstawie ilości uzyskanych punków przyznawanych przez audytorów tworzony jest ranking i wyłaniani są zwycięzcy.

W 2014 roku banki rywalizowały ze sobą w 4 różnych kategoriach. Kto w tym roku stanął na najwyższych stopniach podium? Oto wyniki w poszczególnych kategoriach:

 

W kategorii „Banki w Internecie”:

 • 1 miejsceBank Millenium – bank doceniony m.in. za bardzo wysoką jakość świadczonych usług oraz uproszenie wielu procedur
 • 2 miejsce – mBank
 • 3 miejsce – ING Bank Śląski

(więcej…)

Internauci zagłosowali – Złoty Bankier 2013 dla mBanku !!!

źródło: zlotybankier.pl

źródło: zlotybankier.pl

Znamy już wyniki V edycji plebiscytu Złoty Bankier. Nagrodę główną – statuetkę Złoty Bankier otrzymał mBank. To już czwarta wygrana mBanku!

mBank zajął pierwsze miejsce w trzech kategoriach: najlepsze konto osobiste, najlepszy bank dla przedsiębiorcy internetowego oraz najlepszy bank z social media.

W tym roku w plebiscycie zagłosowała rekordowa liczna internautów. Głosy oddało ponad 40 tysięcy osób.

Poniżej przedstawiamy wyniki we wszystkich kategoriach plebiscytu:

 • Najlepsze konto osobiste
  • I miejsce – mBank
  • II miejsce – Alior Sync
  • III miejsce – PKO Bank Polski
 • Najlepszy sposób płatności w internecie
  • I miejsce – Alior Sync
  • II miejsce – Inteligo
  • III miejsce – Bank Pekao
 • Najlepszy kredyt gotówkowy
  • I miejsce – Alior Bank
  • II miejsce – Bank Zachodni WBK
  • III miejsce – Getin Bank (więcej…)