Wniosek 500 plus za pomocą bankowości elektronicznej

Rządowy program wspierania polskich rodzin cieszy się dużą popularnością. O programie 500 plus, o którym mowa w tym artykule słyszał chyba każdy. Dlaczego uczestniczą w tym banki? Dla nich to przede wszystkim walka o klienta. Zarówno tego już pozyskanego jak i nowego. Jak złożyć wniosek na pomocą bankowości elektronicznej? W których bankach można złożyć wniosek. Poniżej krótki przewodnik po programie 500+

Krótko podsumowując: Rodziny będą mogły otrzymać pomoc państwa w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dzieci niezależnie od dochodów. Rodzinom, których dochód w przeliczeniu na osobę nie przekraczają 800 zł, pomoc przysługuje również na pierwsze dziecko. Pomoc będzie przysługiwała do czasu ukończenia przez dziecko 18 roku życia. Tyle na temat programu. (więcej…)

Bankomat nie wydał pieniędzy – co dalej?

Być może już kiedyś zdarzyło Ci się, że bankomat, z którego chciałeś wypłacić środku po prostu ich nie wydał, wydał niepełną kwotę lub np. nie oddał Ci karty płatniczej? Z jakich powodów dochodzi do takich sytuacji? Co zrobić aby mieć szansę na odzyskanie pieniędzy?

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Powodów, z których bankomat nie wyda nam pieniędzy może być co najmniej kilka. Do najczęściej spotykanych możemy zaliczyć:

 • awarię urządzenia
 • nieważna karta
 • uszkodzona karta
 • niewłaściwy PIN
 • brak połączenia z bankiem
 • brak środków na koncie
 • inne..

Jeśli bankomat po prostu nie wyda pieniędzy, które nie zostaną pobrane z konta to można powiedzieć, że problemu nie ma. Szukamy innego urządzenia i wypłacamy pieniądze z konta. (więcej…)

Płatności Blik – wygoda, bezpieczeństwo, prostota

Płatności Blik stają się coraz bardziej popularne. Prostota, wygoda i bezpieczeństwo to najważniejsze zalety nowych płatności mobilnych. Blik został wprowadzony przez Polski Standard Płatności. W tym wpisie przedstawimy zasady działania i możliwość płatności Blik.

płatności-blik

logo systemu płatności blik, źródło: blikmobile.pl

Zasada działania jest bardzo prosta a smartfon jest wszystkim czego potrzebujemy do wygodnego płacenia za nasze zakupy. Cała operacja składa się z trzech prostych kroków:

 1. Zaloguj się do aplikacji mobilnej swojego banku, a następnie wybierz opcję płatności Blik
 2. Wygenerowany kod wpisz na stronie sklepu internetowe po wybraniu płatności Blik lub na klawiaturze terminalu przy kasie
 3. Zatwierdź transakcję w swojej aplikacji mobilnej

(więcej…)

Płatności zbliżeniowe kartą – jak to działa?

Płatności zbliżeniowe to jeden ze stosunkowo nowych sposobów płatności. Dzięki niemu możemy szybko i wygodnie zapłacić za  zakupy bez konieczności posiadania przy sobie gotówki.

płatności zbliżeniowe

karty z funkcją paypass, źródło: mbank.pl

Jedyne co będzie nam potrzebne to karta z funkcją płatności zbliżeniowych lub smartfon z aplikacją płatniczą. Dzięki płatnościom zbliżeniowym zapłata za drobne zakupy do 50zł zajmuje dosłownie parę sekund.

A zatem aby zapłacić za zakupy za pomocą płatności zbliżeniowych sklep lub inny punkt, w którym chcesz zapłacić musi akceptować płatności zbliżeniowe a my musimy posiadać:

 • kartę płatniczą z funkcją płatności zbliżeniowych lub
 • kartę płatnicza w formie naklejki, breloku, bransoletki lub
 • smartfona z aplikacją płatniczą(płatności zbliżeniowe za pomocą telefonu opiszemy w kolejnych wpisach)

Do 50 zł

Zazwyczaj przy płatnościach zbliżeniowych na kwotę do 50zł nie jest wymagane podanie kodu PIN. Zdarzają się sytuacje, że mimo iż kwota jest niższa niż 50 zł musimy podać kod PIN. Przy płatnościach powyżej tej kwoty podajemy kod PIN.

Jak zapłacić

Podczas dokonywania zakupów poinformuj sprzedawcę, że chcesz zapłacić za pomocą płatności zbliżeniowych. Sprzedawca uruchomi płatność kartą. Najpierw sprawdź czy zgadza się kwota do zapłaty, a następnie przyłóż kartę do czytnika w okolicach miejsca z komunikatem „Zbliż kartę” lub innym bardzo podobnym komunikatem. (więcej…)

Przekaz Bankomatowy – nowa usługa w bankomatach Euronet

Nowa usługa dostępna w bankomatach sieci Euronet ma znacznie ułatwić dostęp do pieniędzy. Euronet Polska chce umożliwić swoim klientom szybką i prostą wypłatę środków w dowolnym bankomacie Euronetu. Euronet Polska działa na Polskim rynku od kilkunastu lat i udostępnia ponad 6 tys. urządzeń dlatego Przekaz Bankomatowy może okazać się bardzo popularnym sposobem na przesłanie gotówki z bankomatu do bankomatu

Foto: WybieramKonto.pl

Foto: WybieramKonto.pl

Oto największe zalety nowej usługi:

 • możliwość wypłacenia gotówki bez użycia karty płatniczej
 • przekazane pieniądze są dostępne od razu po otrzymaniu wiadomości sms od nadawcy przekazu bankomatowego
 • wypłatę można zrobić w ponad 5300 bankomatach i wpłato-bankomatach Euronetu
 • do wypłaty będzie potrzebny tylko telefon komórkowy oraz podstawowe dane

Jak to działa? Załóżmy, że chcemy przekazać 100 zł znajomemu, które pilnie potrzebuje gotówkę lecz nie ma przy sobie karty płatniczej. W tym celu musimy udać się do najbliższego bankomatu Euronet. Po włożeniu karty wybieramy opcję Przekaz gotówki. W kolejnych krokach jesteśmy proszeni o podanie podstawowych danych w tym numeru telefonu swojego oraz odbiorcy gotówki.

Po podaniu wszystkich wymaganych danych, kwoty przekazu i potwierdzeniu transakcji na nasz numer telefonu trafia wiadomość sms zawierająca numer transakcji. Numer ten musimy przesłać odbiorcy przekazu. Osoba, która ma odebrać przekaz dostaje wiadomość sms z numerem PIN do tego przekazu.

Osoba, która ma odebrać gotówkę udaje się do bankomatu Euronet. Wybiera opcje wypłata bez karty, a następnie przekaz gotówki. Dalej postępuje zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie(musi podać numer przekazu otrzymany od nadawcy, PIN otrzymany od operatora i pozostałe wymagane dane). Gotowe! Cała operacja nie jest skomplikowana, została uproszona w maksymalny sposób. (więcej…)

Bankujesz-Zyskujesz.pl – program lojalnościowy ING Banku Śląskiego

screen: bankujesz-zyskujesz.pl

screen: bankujesz-zyskujesz.pl

W tym wpisie przedstawimy program lojalnościowy ING Banku Śląskiego Bankujesz-Zyskujesz.pl. Program jest przeznaczony zarówno dla osób fizycznych jaki i przedsiębiorców, a zatem może korzystać z niego właściwie każdy.

Na początku sprawdźmy w jaki sposób możemy przystąpić do programu. ING Bank Śląsk udostępnia swój program lojalnościowy w bardzo prosty sposób. Wszystko co musimy zrobić to założyć konto w ING Banku Śląskim z dostępem do bankowości internetowej w ING BankOnline. Po za tym nie musimy nic robić. Nigdzie nie musimy się rejestrować, nie potrzebujemy również żadnych dodatkowych kart czy kuponów 🙂

Program bankujesz-zyskujesz polega na zbieraniu punktów. Punkty są nam przyznawane za każdą płatność dokonaną kartą ING Banku Śląskiego. Wystarczy, że będziemy płacili kartą np. za codzienne zakupy, za paliwo na stacjach paliw, za zakupy przez internet, a za każdym razem będziemy otrzymywali punkty.

Ile punktów możemy zyskać? W programie bankujesz-zyskujesz za każde 5 zł wydane kartą ING otrzymamy 1 punkt. Punkty przyznawane za dokonane transakcje są zaokrąglane w górę. Oto krótki przykład: za transakcję kartą na kwotę 6,99zł otrzymamy 2 punkty bankujesz-zyskujesz. Dla lepszego zrozumienia sposobu przyznawania punktów poniżej podajemy kilka transakcji i liczbę punktów przyznanych za te transakcje:

 • transakcja za 27 zł – otrzymujemy 6 punktów bankujesz-zyskujesz
 • transakcja za 50 zł – otrzymujemy 10 punktów bankujesz-zyskujesz
 • transakcja za 300 zł – otrzymujemy 60 punktów bankujesz-zyskujesz

W jaki sposób możemy skorzystać z uzbieranych punktów? Dzięki uzbieranym punktom możemy kupować produkty dostępne w programie w specjalnych cenach. Zdobyte punkty możemy również wymieniać na kody rabatowe. Na stronie programu bankujesz-zyskujesz znajdziemy katalog produktów, które możemy kupić w promocyjnych cenach. Produkty są podzielone według następujących kategorii:

 • Aktywność i zdrowie
 • Moda i uroda
 • Dla dzieci
 • AGD
 • Kultura i rozrywka
 • Elektronika i multimedia
 • Dom i ogród
 • Zniżki i rabaty

Produkty dostępne w programie są bardzo zróżnicowane dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Dla stronie programu znajdziemy też bardzo pomocny symulator punktów, dzięki któremu sprawdzimy ile punków uzyskamy podczas dokonania płatności na określoną kwotę. Zasada działania symulatora jest bardzo prosta. Wystarczy przesunąć suwak ustawiając go na odpowiedniej kwocie. Symulator wyświetli nam liczbę punktów jaką uzyskamy po miesiącu, po 3 miesiącach, po 6 miesiącach, po roku, a dodatkowo wyświetli nam produkty, które będziemy mogli nabyć za taką liczbę punktów.

Liczbę uzbieranych punków możemy możemy kontrolować na 3 sposoby:

 • logując się do systemu ING BankOnLine
 • na infolinii bankujesz-zyskujesz
 • w oddziale banku

Oto przykładowe produkty dostępne w bankujesz-zyskujesz. Przy każdym produkcie znajdziemy informację o liczbie punktów potrzebnych do kupienia produktu i cenę jaką musimy zapłacić.

produkt-bankujesz-zyskujesz

ekspresy do kasy; screen: bankujesz-zyskujesz.pl

 

Oprócz produktów, które możemy kupić w bankujesz-zyskujesz, bardzo fajnym rozwiązaniem jest możliwość wymiany uzbieranych punktów na kody rabatowe. Przykładowo za 300 uzbieranych punktów możemy uzyskać 25% zniżki na zakupy w sklepie ANSWEAR.com(szczegóły na stronie bankujesz-zyskujesz.pl)

Jedną z największych zalet programu lojalnościowego bankujesz-zysujesz jest bardzo prosty sposób zbierania punktów. Nic nie musimy robić. Po każdej transakcji punkty automatycznie są doliczane do naszego konta. Po jakimś czasie możemy po prostu kupić tańsze produkty. Aby zbierać punty wystarczy nam konto w ING Banku Śląskim z dostępem do bankowości internetowej w ING BankOnline oraz karta, którą będziemy dokonywać płatności.

Regulamin programy znajdziemy na stronie: http://bankujesz-zyskujesz.pl/regulamin-programu

Szczegóły konta w ING Banku Śląskim można znaleźć na stronie wybieramkonto.pl/ing-bank