EnveloBank – nowy bank z nową ofertą konta osobistego!

foto: EnveloBank

EnveloBank – tak nazywa się nowy bank, który zawitał na rynku. Jest to cyfrowa wersja Banku Pocztowego. W ofercie banku znajdziemy pełny przekrój produktów finansowych. To co interesuje nas najbardziej to oczywiście oferta konta osobistego pod nazwą EnveloKonto. Znajdziemy w niej sporo ciekawych rozwiązań, a zatem można pisać i pisać… (więcej…)

Konto Jakie Chcę w BZ WBK – dostosuj konto do swoich potrzeb

źródło: bzwbk.pl

Bank Zachodni WBK wprowadził do swojej oferty „Konto Jakie Chcę”. Nazwa konto nie jest przypadkowa, bo możemy dostosować konto do swoich potrzeb. Bank daje nam możliwość wyboru w jaki sposób będą pobierane niektóre opłaty i prowizje. Trzeba przyznać, że tego typu rozwiązanie jest nowością. Przeanalizujmy ofertę tego konta. (więcej…)

Koniec z eKontem mobilnym, nowa promocja i nawet 500 zł zwrotu

Już od początku marca mamy sporo zmian w ofertach konta bankowych. W tym oraz kolejnych wpisach opiszemy najważniejsze z nich. W tym wpisie skupmy się na promocji mBanku oraz dość istotnych zmianach w nazewnictwie kont bankowych.

Koniec z eKontem mobilnym…

nowe ekontomBank rezygnuje z eKonta mobilnego oraz kilku innych rachunków. Nareszcie. Do tej pory osoba chcąca otworzyć konto w mBanku miała naprawdę trudne zadanie – kilka różnych ofert konta o bardzo podobnej konfiguracji. Na szczęście od początku marca na stronie mBanku jest bardzo przejrzyście.

Do wyboru mamy eKonto( dostępne w dwóch taryfach – standard i plus). Taryfy standard i plus mają konstrukcję analogiczną do eKonta mobilnego oraz eKonta mobilnego plus.

Czym różnią się taryfy? eKonto w taryfie plus ma warunek wpływu na konto. Jeśli w danym miesiącu na konto nie wpłynie min. 1000 zł zostanie pobrana opłata w wysokości 5 zł. eKonto w taryfie plus oferuje również wszystkie bankomaty na całym świecie za darmo. (więcej…)

Wymarzone Konto w Raiffeisen Polbank

Wymarzone Konto w Raiffeisen Polbank

grafika promująca konto; źródło: raiffeisenpolbank.com

grafika promująca konto; źródło: raiffeisenpolbank.com

Nowa oferta Raiffeisen Polbanku cieszy się dużą popularnością. Przypomnijmy, że na początku marca bank wprowadził na rynek nowe konto osobiste o nazwie „Wymarzone Konto”.

W przeciągu miesiącu bank otworzył ok 50 tyś. Wymarzonych Kont. Jak czytamy na stronie banku do końca roku planowane jest otworzenie ponad 200 tyś. rachunków tego typu. W tym artykule postaramy się przybliżyć ofertę Wymarzonego Konta przedstawiając jej słabe i mocne strony.

Wymarzone Konto jest prowadzone bez opłat. Za darmo mamy m.in.:

 • prowadzenie konta
 • wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • dostęp do bankowości internetowej i mobilnej
 • bezpłatne wpłaty gotówki we wpłatomatach banku i oddziale banku

Najważniejsze opłaty w ofercie Wymarzonego Konta:

 • 3 zł – opłata miesięczna za korzystanie z karty Mastercard Debit
 • 3% wartości transakcji, min. 8 zł –  za wypłaty z bankomatów za granicą

Kolejnym atutem oferty Wymarzonego Konta są opłaty gwarantowane. Są to opłaty, których wysokość w okresie prowadzenia konta nie ulegnie podwyższeniu. O których opłatach mowa? Można to sprawdzić w aktualnej taryfie opłat i prowizji(punkt 2. opłaty gwarantowane): http://www.wymarzonekonto.pl/regulaminy/TabelaOprocentowaniaOplatProwizjiLimitow.pdf

Warto dodać, że środki na Wymarzonym Koncie są oprocentowane. Oprocentowanie obowiązuje już od złotówki i nie ma limitu górnego. Oprocentowanie na dzień 1.04.2015r. wynosi:

 • 0,375 % dla kwot 1 – 3 000 zł
 • 1,125 % dla kwot 3 000,01 – 10 000 zł
 • 1,5 % dla kwot powyżej 10 000 zł.

Do Wymarzonego Konta możemy również otworzyć Wymarzone Konto Lokacyjne i dzięki temu korzystać z jeszcze wyższego oprocentowania.

Jak otworzyć Wymarzone Konto?

Możemy to zrobić na kilka sposobów. Najszybszym rozwiązaniem bez wychodzenia z domu jest złożenie wniosku online na stronie banku. Złożenie wniosku zajmuje tylko chwilę. Do wypełnienia wniosku będą nam potrzebne dane z dowodu osobistego.

Jeśli mamy już konto w innym banku możemy potwierdzić swoje dane wykonując przelew weryfikacyjny. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami podanymi we wniosku. Jeśli otwieramy pierwsze konto wówczas wybieramy opcję dostarczenia umowy kurierem. Trzecią możliwością jest udanie się do oddziału banku i wraz z pomocą konsultanta otwarcie Wymarzonego Konta.

Oferta Wymarzonego Konta zajęła pierwsze miejsce w rankingu „bez spiny” przeprowadzonym przez Comperia.pl. Gratulujemy wygranej.

Wymarzone Konto jest bardzo atrakcyjną ofertą. W porównaniu z ofertami innych banków opłata za kartę w wysokości 3 zł nie jest wysoka. Niestety nie mamy możliwości uniknięcia tej opłaty. Jest to opłata stała. Do otwarcia konta bardzo zachęca gwarancja niezmienności opłat, dzięki której nie musimy martwić się, że bank wprowadzi nowe opłaty.

Bank SMART i oferta SMART Konta – nowoczesna bankowość mobilna

grafika promująca Bank SMART, źródło: banksmart.pl

grafika promująca Bank SMART, źródło: banksmart.pl

Tym razem kilka zdań o Bank Smart. Trzeba przyznać, że oferta SMART Konta wprowadziła spore zamieszanie na rynku kont bankowych. Nowoczesne rozwiązania, atrakcyjna oferta, przejrzystość i prostota sprawiały, że Bank Smart z ofertą SMART Konta znalazł się w ścisłej czołówce darmowych kont bankowych.

Bank Smart istnieje na rynku od czerwca 2014r i częścią FM Bank PBP S.A. Od samego początku swojego istnienia zajął czołowe miejsca w rankingach i porównaniach kont bankowych. Bank Smart wprowadził bankowość elektroniczną na kolejny poziom. Dotychczas wszystkie najlepsze banki działające w Polsce tworzyły aplikacje na smartfony jako dodatek do konta. W przypadku Bank Smart jest inaczej. Jest to bank w całości stworzony na smartfony. To pierwszy bank mobilny w Polsce.

Jak czytamy na stronie Bank Smart: Projektowanie naszych kont zaczynamy od smartfona, zgodnie z filozofią ‚mobile first’”. Twórcy banku postawili na maksymalną mobilność, funkcjonalność i prostotę. Dzięki temu użytkownicy konta mogą cieszyć się pełną funkcjonalnością konta przez telefon. Użytkownicy korzystający z aplikacji mobilnej mają takie same funkcje jak w przypadku obsługi konta przez komputer.

Bank Smart wprowadził na rynek świetną ofertę konta osobistego o nazwie SMART Konto. Jest to jedno z najtańszych kont na rynku. W ofercie nie znajdziemy opłat za najpopularniejsze operacje bankowe. Do najważniejszych zalet oferty należy zaliczyć:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie
 • 0 zł za wydanie i korzystanie z karty
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów zagranicznych

Brak opłat za najpopularniejsze operacje bankowe sprawia, że Bank Smart oferuje jedno z najlepszych kont na rynku. Warto również dodać, że Taryfa Opłat i prowizji dotycząca kont bankowych zajmuje tylko 1 stronę A4. Szok! Nie jest to zjawisko spotykane w innych bankach. Kolejny plus dla Bank Smart.

Od samego początku Bank SMART zaczął tworzenie swoich produktów z myślą o urządzeniach mobilnych. Bank wprowadza na rynek nowy model bankowości. Jaki jest cel banku? Oto cytat ze strony: „Nasz cel to stworzenie mobilnego dyskontu finansowego – banku cyfrowego bez ograniczeń.” Tanie finanse mają zrewolucjonizować dotychczasową bankowość, tak jak np. sklepy dyskontowe zmieniły rynek sprzedaży detalicznej na świecie.

Wraz z kontem osobistym możemy otworzyć atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe. Aby to zrobić wystarczy podczas składania wniosku o konto osobiste zaznaczyć opcję uruchomienia konta oszczędnościowego. Aktualnie, oprocentowanie wynosi  3,5% dla kwot do 50 tys złotych, a dla nadwyżki od tej kwoty oprocentowanie ustalono na 2,5%(dotyczy umów zawartych od dnia 12 grudnia).

Bank SMART udostępnia również inne konta. W ofercie znajdziemy konta biznesowe oraz konta europejskie prowadzone w EURO, o których napiszemy niebawem. Oprócz tego w ofercie banku znajdziemy dość rozbudowaną paletę produktów kredytowych.

W jaki sposób możemy otworzyć rachunek w Bank SMART?

Jak wiemy Bank SMART nie posiada żadnych punktów naziemnych(oddziałów, placówek itp.). Konto możemy otworzyć przez internet składając wniosek na stronie banku. Bank SMART to pierwszy bank mobilny w Polsce a zatem konto bankowe w bardzo prosty sposób otworzymy też za pomocą smartfona. Wystarczy pobrać świetną aplikację na telefon. Smart KONTO mogą otworzyć tylko osoby pełnoletnie.

Po złożeniu wniosku swoje dane możemy potwierdzić za pomocą przelewu weryfikacyjnego(tylko dla osób, które posiadają już konto w innym banku) lub podpisać umowę dostarczoną przez kuriera. Na samym końcu wystarczy aktywować konto i cieszyć się nowoczesną bankowością. Poniższy filmik z pewnością wyjaśni wszelkie wątpliwości dotyczące otwarcia konta.

Czy czegoś brakuje?

Niektórym osobom z pewnością zabraknie oddziałów banku, w których można spotkać się z konsultantem i porozmawiać np. o produkcie lub usłudze. Przypomnijmy jednak, że Bank Smart jest „bardzo mobilny”, a zatem powinny z niego korzystać osoby lubiące nowoczesne rozwiązania.

Pewien problem powstaje gdy chcemy wpłacić pieniądze. Bank nie udostępnia wpłatomatów i nie ma oddziałów. Pozostaje nam wpłata na poczcie lub w oddziale innego banku, co niestety wiąże się z opłatą.

Przeglądając oferty innych banków szybko zauważymy, że konkurencja udostępnia darmowe przelewy natychmiastowe. Oczywiście mowa tutaj o T-mobile Usługi Bankowe (były Alior Sync) gdzie każdego miesiąca można skorzystać z 10 darmowych przelewów natychmiastowych. W Bank SMART jak na razie nie znajdziemy takiego udogodnienia.

Szczegółową analizę Smart Konta można znaleźć na stronie naszego poradnika: http://wybieramkonto.pl/bank-smart

Bank SMART jest na rynku zaledwie kilka miesięcy, a już zarobił sporo zamieszania. Mamy nadzieje, że oferta SMART Konta pozostanie przez cały czas darmowa. 🙂